הדר 03/2013 [02/05/2013 17:53:51]

אחת השאלות המעניינות ביותר שאנו מגיעים אליהן בתהליך של בניית מותג חדש היא-
"ואיך יקראו לו?"שאלה פשוטה, שמאחוריה עומד אחד התהליכים המרתקים והיצירתיים ביותר. בחירת שם.למצוא שם למותג לא פחות קשה (אם לא יותר) מלמצוא שם לילד.

בחירת שם היא תוצאה של אינספור החלטות, מחקרים וחיפושים, שרובם, בסוף התהליך נותרים סמויים מהעין. כי כמה מכם יודעים מי זה מזדה? או מה הם ראשי התיבות של איקאה?

המון חלוקות לקטגוריות ותת קטגוריות בניימינג כבר נעשו לפני ורק להיכנס לזה זה דוקטורט בפני עצמו. כן. יש המון סוגי שמות.מהפשוטים, המבוססים על שמו של מי שעומד מאחורי המותג- כמו קלוג'ס או דיסני, דרך ראשי תיבות או חיבורים כמו– UPS או IBM, MICROSOFT וFEDEX. משם אל הקונספטואליים, שמגיעים מעולמות תוכן רחוקים ונותנים למותג ערך נוסף כמו AMAZON, APPLE או MONSTER.COM (שאחראיים גם לכמה מסרטי הפרסומת הטובים שראיתי) ועד המופרכים ביותר, כמו האגן דאז (שחיפשו משהו שישמע כמו דנית) או FAT BASTARD שעשו את אחת הפרובוקציות השיווקיות המוצלחות יותר בעולם היין.

בסופו של דבר, שם צריך להיות חכם, להעביר את המהות, לעורר השראה, להיות זכיר, לעבוד עם האסטרטגיה, עם הקונספט. ובעיקר- לעשות שירות טוב למותג שעומד מאחוריו ויעמוד במבחן הזמן. פשוט.


 

עם מיקי יש לי היסטוריה ארוכה ארוכה. שנינו יחד מתחילת הדרך. גם שלי, גם שלו. כבר לפני יותר
מעשור, בנינו לו מיתוג הראוי למלך אמיתי. ומיקי הוא באמת מלך. לאורך השנים עבדנו המון ביחד.
גם עם האקדמיה לאיפור שהפכה להצלחה פנומנלית, אתר האינטרנט, אין ספור קמפיינים ועכשיו,
עם הקטלוג האחרון שפשוט מהפנט. לקריאה נוספת: אודות מיתוג מיקי בוגנים


כשנעה פירזול הגיעו אלינו, ידענו שמחכה לנו תהליך מרתק. נעה פרזול, מחברות הפירזול הותיקות והגדולות בענף, הייתה זקוקה לרענון מותגי כללי. העברנו את הלוגו לזירה הבינלאומית, עדכנו את הנראות והצבעוניות של הלוגו ושל המותג כולו. כמובן, שעיצבנו אתר אינטרנט חדש כדי לאפשר לצרכנים לפתוח ערוץ תקשורת ישיר ביניהם לבין המותג.
התוצאה - מותג עדכני, זכיר ופורץ דרך. 

 

היפה והחנון הישרדות

כשניגשנו לתהליך המיתוג מחדש של אבוט המאירי חברת ההפקות הטלויזיונית המובילה עמדו בפנינו שתי משימות. אחת, לרענן את התדמית הקודמת כך שתתאים להתפתחות המותג, ומצד שני לשמור על מה שכבר בנינו, הכרנו ואהבנו.
התוצאה לא הייתה יכולה להיות טובה יותר. הלוגו שודרג ועבר שינוי היוצא מתוך הפריים טלוויזיוני. הצבעוניות עודכנה, והמותג עבר מתיחת פנים ליצירת תדמית מתקדמת ורלוונטית.

 


מיתוג חברת ההפקות - אבוט המאירי

יש אנשים שמתעסקים ביופי ויש כאלה שמתעסקים בנפש. ד"ר שגית משולם מתעסקת בשניהם.
ד"ר משולם, שמתמחה ברפואה פלסטית ובשחזורי שד לנשים שעברו סרטן שד, עושה בעינינועבודת קודש. היא מחזירה לנשים את הביטחון שלהן בעצמן. מיתוג מרפאתה היה תהליך מרתק. למצוא שפה מותגית שהיא אסתטית, נשית ומלאת בטחון. לעצב אתר אינטרנט שיעביר את כל המידע בצורה ברורה, נעימה ומחבקת.
כזו שתגרום לנשים להיות שלמות עם עצמן, מבפנים ומבחוץ.

 מנתחת פלסטית - ד''ר שגית משולם

 


לתמונה הבאה לתמונה הקודמת

לתמונה הבאה לתמונה הקודמת
גליונות קודמים
לתמונה הבאה לתמונה הקודמת